صفحه نخست
پیوندهای روزانه

دوشنبه 12 شهریور 1397 ساعت 3:3 ب.ظ

اولین موضوع تعارض لباس است و دومین عامل وضعیت اتاق دختر. بسیاری از اوقات برای  مادر سخت است که از این دو عامل چشم پوشی کند، بویژه زمانی که دختران در دوره گذر از دوران کودکی به اوایل نوجوانی هستند. گاهی لباس دختر مطابق سلیقه مادر نیست که لازم است با هم به توافق برسند. در مورد وضعیت به هم ریخته اتاق دختر هم به همین صورت است باید بتوانند این مشکل را با هم حل کنند(کوهن ، سندلر، 2007). مادر باید محدوده ی چیز های غیر قابل تحمل را مشخص نماید. اما در خصوص سایر مسایل ، اختیارات را به دختر واگذار نماید. تا زمانی که ارزش های خانواده شکسته نشده باشد، بهتر است مواردی نادیده گرفته شود. حتی مادر می تواند از دختر بخواهد که درب اتاقش همیشه بسته باشد(کوهن ، سندلر، 2007).

کوهن ، سندلر( 2007) عقیده دارد بسیاری اوقات دختران می گویند مادرم به حرف من گوش نمی دهد یا واقعا مرا درک نمی کند. در واقع دختران عقیده دارند که اگر مادرشان واقعا به حرف آنها گوش دهد به آنها اجازه می دهد که کاری که می خواهند انجام دهند. از یک طرف این نشانه شکست مادر در همدلی است ، اما از طرف دیگر نشانه شکست دختر هم هست ، زیرا بسیاری از اوقات وقتی دختر در حال کشمکش با مسئله ای است مانند(موضوع اجتماعی ، علمی ، زیبا شناسی و......). ممکن است مادر به حرف او گوش بدهد اما متوجه نشود و دلیل آن هم این است که بسیاری اوقات مادر غرق در سرگذشت خود ، حساسیت ها ، سوگیری ها و نگرانی هایی می شود که زمانی مانند یک دختر نوجوان تجربه کرده است.

 مادران در باز شناسی احساس و ادراک منحصر به فرد دخترشان در خصوص موقعیت ناتوانند زیرا آنها خودشان را زمانی که دختر نوجوانی بودند فرافکنی می کنند و این یکی از سخت ترین چالش ها برای مادران است. در این زمان باید از مادر پرسید این موضوع شماست یا دخترتان ؟ گاهی مسئله ای که برای دختر اهمیت چندانی ندارد به نظر مادر خیلی بزرگ است و بعد از آنجایی که دختر در رابطه با موضوع با مادرش صحبت نکرده است ، این مسئله را به عنوان تعارض ارزشها در نظر می گیرد و مسئله اصلی از موضوع خود منحرف می شود. همچنین گاهی دختر نسبت به موضوع شدیدا نگران است و می کوشد نگرانی را با مادر در میان بگذارد ، چنانچه مسئله مذکور در تجارب مادر ارزش ناچیزی داشته باشد ممکن است مادر نتواند اهمیت موضوع را از دیدگاه دخترش درک نماید(کوهن ، سندلر 2007)دانلود مقاله و پایان نامه


(0 نظر)
(105 بازدید)
نوشته شده توسط fsad wqwd
  بازدید کل: 1940   بازدید امروز: 5   بازدید یک ماه اخیر: 1171